Najlepsze pluginy WordPress dla SEO!

google-485611_1920Wielu z nas zastanawia się, dlaczego WordPress bije prawdziwe rekordy popularności. Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Jeżeli pragniesz, by Twój program partnerski „rósł w siłę”, a promowane przez Ciebie produkty zdobywały coraz to więcej potencjalnych klientów, musisz zadbać o pozycjonowanie, zwane w skrócie SEO. Nie ma lepszego powody, by korzystać z WordPress, aniżeli łatwość użycia w przypadku pozycjonowania. Oczywiście, nie da się ukryć, że my również musimy włożyć w to odrobinę pracy.

Jak wiemy, SEO jest to optymalizacja naszej strony WWW pod kątem wyszukiwarek. Można śmiało stwierdzić, że jest to zbiór swojego rodzaju czynników, które sprawiają, że prowadzona przez nas witryna jest bardziej atrakcyjna zarówno dla Google, jak i Bing czy Yahoo. Pozycjonowanie strony odbywa się między innymi poprzez dobór odpowiednich słów kluczowych. Pamiętajmy, SEO to jeden z ważniejszych elementów marketingu afiliacyjnego. Odpowiednie pozycjonowanie sprawi, że zyskamy cała rzeszę potencjalnych klientów. Wtedy, to od nas i od jakości naszej strony zależy, czy skuszą się oni dany produkt, czy też przejdą obok niego obojętnie.

By WordPress chciał z nami współpracować w zakresie SEO i pozycjonowania niezbędne jest dodanie doń kilku praktycznych wtyczek, zwanych również pluginami. Pluginy jest to specjalne oprogramowanie, którego celem jest poprawa funkcjonalności oraz wydajności prowadzonej przez nas strony WWW. Wtyczki te działają tylko i wyłącznie na prowadzonej przez nas stronie, dlatego niezbędne jest posiadanie własnego hostingu. O tym, jak założyć konto, zbudować swoją pierwszą stronę WWW oraz ściągnąć WordPress pisaliśmy już w osobnym artykule.

Istnieje wiele wtyczek, które usprawnią nam działanie WordPress pod kątem SEO. Niektóre z nich są płatne, a inne wręcz przeciwnie – darmowe. Jedną z lepszych wydaje się WordPress SEO by Yoast. Zadaniem tego pluginu jest optymalizacja naszej strony pod względem niemal każdego, niezbędnego aspektu. Można śmiało stwierdzić, iż dba ona o witrynę od strony technicznej, pomaga stworzyć lepszą i bardziej atrakcyjną treść, a także dobrać odpowiednie słowa kluczowe. Wtyczka ta przynosi wymierne korzyści w zakresie pozycjonowania. Na uwagę zasługuje również W3 Total Cache. Ten praktyczny, niewielki plugin pozwala na szybsze ładowanie się strony WWW. Niewątpliwie opcja ta spodoba się również przyszłym potencjalnym klientom, którzy również będą odwiedzać naszą witrynę. Z serii darmowych wtyczek polecamy również RB Internal Links. Plugin ten zwiększa szybkość przemieszczania się pomiędzy podstronami prowadzonej przez nas strony. Praktyczne menu sprawia, że korzystanie z witryny stanie się o niebo wygodniejsze.

SEO, a więc pozycjonowanie jest niezbędnym procesem w celu osiągnięcia najwyższej możliwej pozycji w przypadku internetowych wyszukiwarek. Odpowiednio dobrane słowa i frazy kluczowe, dodatkowo zestawione z działaniem funkcjonalnych pluginów sprawią, że nasza strona szybko wybije się na tle konkurencji, a program afiliacyjny, w którym uczestniczymy zacznie przynosić niemałe zyski. Pamiętajmy jednak, ze mechanizmy rządzące wyszukiwarkami nieustannie się zmieniają…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *